MENU

Zone Calendar for the week of December 6

cal.png
Zone Calendar for the week of December 6

Thursday, December 7th

Basketball (Girls at 6 boys at 7:30)

South Pittsburg vs Sewanee

Chattanooga Central vs Howard

Ooltewah vs Tyner

Hardy Memorial vs Sequatchie County

Wrestling

6 PM

Chatt. Central, Notre Dame and Signal Mountain

@ Signal Mountain

7 PM

Rhea County vs Soddy Daisy

Bowling

3:30 PM

East Hamilton vs Soddy Daisy

Chattanooga Central vs Walker Valley

Hixson vs East Ridge

4:00 PM

Notre Dame vs McCallie

Friday, December 8th

Football

FRI-SAT

GHSA State Football Championship

Mercedes Benz Stadium

Atlanta, GA

1 PM

Calhoun vs Peach County

Basketball (Girls at 6 boys at 7:30)

Chattanooga Christian vs Boyd Buchanan

Cleveland vs Soddy Daisy

Brainerd vs Hixson

Walker Valley vs Ooltewah

Dalton vs North Paulding

Coahulla Creek vs Haralson County

Ridgeland vs LaFayette

Wrestling

2 PM

Whitwell vs Sequatchie County

Saturday, December 9th

Wrestling

9:00 AM

Cleveland Duals

@ Cleveland High School

Carpet Classic

@ Dalton High School

Pioneer Duals

@ East Ridge High School

Basketball

Notre Dame vs Chattanooga Central

L-FO vs Heritage

Calhoun vs Chattooga

Monday, December 11th

Basketball

Bledsoe County vs Whitwell

Bowling

3:15 PM

Soddy Daisy vs Baylor

East Hamilton vs Signal Mountain

Tuesday, December 12th

Basketball (Girls at 6 Boys at 7:30)

Cleveland vs Alcoa

Copper Basin vs CSAS

Ooltewah vs Bradley Central

McMinn Central vs Meigs County

McMinn County vs Soddy Dasiy

Ridgeland vs Red Bank

Sale Creek vs Marion County

Chattanooga Christian vs Notre Dame

Northwest Whitfield vs Southeast Whitfield

Girls Basketball

6 PM

GPS vs Father Ryan

Boys Basketball

7:30 PM

McCallie vs Father Ryan

Wrestling

6:00 PM

Ridgeland, Boyd Buchanan and Baylor

@ Baylor

Hixson vs Bradley Central

Soddy Daisy, East Hamilton and McMinn County

@ McMinn County

Bowling

3:30 PM

Bradley Central vs McMinn County

FOLLOW US ON TWITTER